Teknoloji

Hogwarts Legacy Satış Rakamları Beklentilerin Yüzde 200 Üzerinde

Yıla damgasını vuran oyunlardan biri olan Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranlarına beklediklerini vermekle kalmayıp birçok oyuncuyu olduğu gibi geliştiricilerini de mutlu etti. Öyle ki Hogwarts Legacy’nin satış rakamları, ekibin tahminlerinin çok ötesinde.

İlk iki haftasında 12 milyon satan Hogwarts Legacy, Warner Bros.’un yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Daha piyasaya çıkmadan önce küresel online satış platformlarının en çok satanlar listelerinin başında yer alan ve online yayın platformlarında bir anda liderliği ele geçiren Hogwarts Legacy’nin başarılı olacağı tahmin ediliyordu ama bu kadarı elbette sürpriz oldu.

Hogwarts Legacy satışları beklentileri %256 oranında aştı!

WB Games’in üst düzey isimlerinden Arien Darby’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Hogwarts Legacy’nin başarısının Warner Bros olduğunu gösteriyor. Kendisi için bir sürprizi de gösteriyor. Üstelik oyun şu anda Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch konsollarında çıkışını bile yapmadı.

Peki Hogwarts Legacy için devam planları neler?

Geçtiğimiz günlerde geliştirici grubun üst düzey isimlerine bu soru soruldu. Çok uzun bir süredir tek odaklarının oyunu sorunsuz bir şekilde çıkarmak olduğunu söyleyen geliştiriciler, şu anda devam oyunu hakkında düşünecek zamanlarının olmadığını söylediler. Ancak oyunun başarısı göz önüne alındığında ne zaman olacağı bilinmiyor ancak bir devam oyunumuz olacağını kesin olarak söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu